Razhajanja in izključitve v Grosuplju: Politična drama v trdnjavi SDS

V Grosuplju, ključnem oporišču stranke SDS in njenega predsednika Janeza Janše, je prišlo do napetih političnih razmer, ki pretresajo lokalno politično sceno. Župan Grosuplja, Peter Verlič, ki hkrati vodi tudi občinski odbor SDS, je predlagal izključitev dveh ključnih članov stranke, kar je sprožilo val razprav in polemik. Izključitev je potrdil tudi občinski nadzorni odbor, ki je iz stranke izključil brata Hočevar, Dušana in Mihaela, nekdanja pomembna člana stranke v Grosuplju.

Nedavno dogajanje in reakcije

Po poročanju portala N1, je župan Verlič Dušanu Hočevarju očital, da je javno blatil stranko SDS ter med članstvom povzročal zmedo in nemir. Dušan Hočevar, ki je bil nekoč tesen zaveznik Verliča, zdaj trdi, da je župan Verlič vpleten v pretekle afere, vključno z obnovo hotela Elegans in domnevnimi spolnimi nadlegovanji na občini.

Mihael Hočevar in njegovi očitki

Mihael Hočevar, nekdanji direktor grosupeljskega zavoda za turizem in zdaj občinski svetnik, je zanikal, da bi deloval proti stranki SDS. Vendar pa je odkrito opozarjal na poteze župana Verliča, povezane z gradnjo kulturno-upravnega centra, ki s 37 milijoni evrov predstavlja največjo investicijo v zgodovini občine. Zaradi nestrinjanja z občinskim odborom SDS, ki ga vodi Verlič, je Mihael na zadnjih lokalnih volitvah kandidiral s svojo listo Mladi za Grosuplje.

Molk iz strani SDS

Do objave članka se Peter Verlič in centrala SDS nista odzvala na vprašanja glede izključitev, kar dodaja še več skrivnosti in negotovosti v situacijo. To molčanje samo po sebi govori o globokih delitvah znotraj stranke in lokalne politike.

Politična zgodovina Grosuplja

Grosuplje je že dolgo znano kot trdnjava SDS, kjer stranka tradicionalno zmaguje na volitvah. Janez Janša je leta 2022 v tem okraju prejel kar 32 odstotkov glasov, kar je bistveno več kot povprečje na državni ravni. Ta trend se je ohranjal tudi v preteklih letih, kar kaže na močno podporo stranki v tem območju.

V pričakovanju nadaljnjega razvoja dogodkov se zdi, da politične napetosti v Grosuplju ne bodo kmalu izginile. Razkol znotraj stranke SDS bi lahko imel daljnosežne posledice za prihodnost lokalne politike in vpliv stranke v regiji.

 

Spletna uredništvo Dolenjske novice

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj