Ključni korak k izboljšanju življenja starejših: Začetek gradnje novega doma v Krmelju

Minister za solidarno prihodnost, Simon Maljevac, je danes v Krmelju uradno začel gradnjo nove bivalne enote doma starejših, kar predstavlja pomemben korak k izboljšanju oskrbe starejših v regiji. Investicija, ki jo financira ministrstvo s skoraj 2 milijonoma evrov iz Načrta za okrevanje in odpornost, je skupaj vredna 3,4 milijona evrov. Minister je poudaril, da projekt izkazuje uspešno sodelovanje med državo, lokalno skupnostjo in socialnovarstvenimi zavodi ter prispeva k enakomerni dostopnosti storitev po vsej državi.

Vrednost projekta in sodelovanje z lokalno skupnostjo

Nova bivalna enota, ki bo del doma upokojencev in oskrbovancev Impoljca, predstavlja investicijo, vredno več kot 3,4 milijona evrov. Ministrstvo je zagotovilo skoraj dva milijona evrov financiranja, preostanek pa je namenjen iz drugih virov. Pomembno vlogo pri projektu igra tudi Občina Sevnica, ki je prispevala zemljišče in pripravljeno projektno dokumentacijo.

Minister Maljevac je ob tej priložnosti izpostavil:

»S to naložbo ne gradimo zgolj nove stavbe, temveč ustvarjamo prostor, ki bo starejšim omogočal varno in dostojanstveno bivanje, obenem pa bo prispeval k povezovanju lokalne skupnosti.«

Pomemben prispevek k lokalni skupnosti

Nova enota bo imela pritličje namenjeno skupnostnim dejavnostim, kar bo omogočilo izvajanje pomoči na domu, medgeneracijsko sodelovanje in prostovoljsko delo. S tem projekt ne le izboljšuje pogoje za starejše, temveč tudi krepi solidarnost in povezanost v lokalni skupnosti, kar so ključne vrednote naše družbe.

Krmelj Simon Maljevac 05
Foto: Občina Sevnica

Širši kontekst socialnovarstvenih investicij

Pod trenutnim mandatom ministrstva za solidarno prihodnost se izvaja več kot 30 investicij v socialnovarstveno infrastrukturo, kar presega pretekle mandate. Poleg gradbenih projektov ministrstvo aktivno rešuje tudi kadrovske stiske v socialnovarstvenih institucijah. Poseben mejnik na tem področju predstavlja Zakon o dolgotrajni oskrbi, ki bo izboljšal dostopnost storitev za starejše in razbremenil socialnovarstvene zavode.

Zakon o dolgotrajni oskrbi: Pripravljenost za prihodnost

Novi sistemski ukrepi bodo zagotovili boljše pogoje tako za uporabnike kot tudi za zaposlene v socialnovarstvenih ustanovah. Ta zakonodajna pobuda predstavlja pomemben korak k trajnostni oskrbi starejših, kar je ključno za prihodnost socialnega varstva v Sloveniji.

 

Spletno uredništvo Dolenjske novice

PUSTITE KOMENTAR

Prosim vnesite svoj komentar!
Prosimo, vnesite svoje ime tukaj